اجاره استودیو با دوربین ، نور ، میکروفون و تصویربردار ۱٫۸۰۰٫۰۰۰تومان

سلام . به استودیو تصویربرداری و کروماکی سرباز فیلم خوش آمدید. حضور شما در این صفحه به معنی شناخت فضای استودیویی و تولید محتوا و احتمالا نیاز به اجازه استودیوست .

همه ما برای برندینگ یا مارکتینگ نیاز به تولید محتوا داریم. اتفاقی که ناگزیر به انجامش هستیم و البته به پیشرفت ما ختم می شود . فرقی نمی کند برند ما سنتی است یا دیجیتال،محصول فیزیکی داریم یا صاحب مشاغل دیجیتال هستیم ، در حوزه ی خدمات فعالیت می کنیم یا …در هر صورت به تبلیغ و تولید محتوا نیاز داریم.

با این پیش فرض بی شک برترین محتوا . محتوای تصویریست . تولید محتوای آموزشی . مستند سازی . تولید تیزر تبلیغاتی . عکاسی صنعتی . فیلم صنعتی . رپورتاژ اگهی . تولید تیزر و فیلم گزارش عملکرد … تمام اینها مستلزم داشتن مهارت فنی . ایده پردازی . نگاه خلاقانه .بهرمندی از عوامل متخصص . دانش هنری و توانایی کارگردانی تلویزیونی است.

همه ما گاهی برای سرشکن کردن هزینه ها متوسل به علم و دانش  شخصی می شویم، اما میزان موفقیت چقدر بوده است؟چگونه میتوان هزینه ها را مدیریت کرد؟قیمت اجاره ی استودیوی تصویر برداری چقدر است؟

یک مثال ملمومس می تواند ذهن ما را بازتر کند: فرض کنیم نیاز به تولید محتوای تصویری داریم

هزینه های وسایل مورد نیاز و عوامل را با استانداردهای تلوزیون بررسی می کنیم:

اجاره دوربین و سه پایه

لازمه ضبط تصویری استفاده از دوربین های استاندارد تصویربرداری و انتخاب گزینه مناسب با توجه به محیط ضبط و دانش نسبت به انتخاب نوع لنز است. حدود قیمت اجاره یک دستگاه دوربین کنون مارک ۴ (canon mark iv) همراه با لنز ۲۴-۷۰ کنون برابر با ۳۸۰ هزار تومان است . در این بررسی ما قیمت ۳۰۰ هزار تومان را در نظر میگیریم.

اجاره استودیو همراه میز و آینه گریم و اتاق لباس

بی شک برای ضبط محتوا با استاندارد قابل قبول نیاز به محیطی اکوستیک همراه با فضایی مناسب برای استفاده از المان های دکوراتیو یا پرده سبز است. همچنین  برای داشتن چهره صاف مقابل نور زیاد و لنزهای با دقت بالای هزاره سوم گریم امری ضروریست.

اجاره استودیو کروماکی در تهران با در نظر گرفتن دارا بودن شرایط فوق  ۸۰۰ هزار تومان و اجاره استودیو تصویربرداری بلک باکس را نیز ۸۰۰ هزار تومان در نظر گرفته ایم.

اجاره ست نور

نورپردازی مناسب یکی از مهم ترین عوامل زیبایی تصاویر بخصوص در مورد ضبط کروماکی (chromakey)است . ۹۰ درصد کار خروجی پرده سبز بسته به نوع نوردهی و کلوین نور استفاده شده است. هزینه اجاره نور بدون در نظر گرفتن قیمت اجاره سه پایه نور شامل ۲ سری کول لایت و ۳ سری نور ۸۰۰ حدود ۱۹۰ هزار تومان است . در این بررسی قیمت را ۱۵۰ هزار تومان در نظر میگیریم.

اجاره رکوردر صدا و میکروفون

صدای بدون نویز که باعث آزار شنونده نشود مستلزم هزینه اجاره برای یک دستگاه زوم رکوردر و یک میکروفون ترجیحا یقه ایست . حدود قیمت اجاره یک دستگاه زوم ۶۰ هزار تومان و میکروفون یقه ای ۴۵ هزار تومان است

در این مقاله ما قیمت فیکس ۸۰ هزار تومان را برای اجاره تجهیزات صدابرداری در نظر میگیریم.

اجاره اتو کیو

حفظ کردن مطالب گوناگون به خودی خود کاری زمان بر و خارج از حوصله است . اضافه شدن دوربین و عوامل دیگر هم مزید علت می شوند تا اجرای مناسب برای مجری . بازیگر یا مدرس به کندی پیش برود . اینجاست که اتوکیو یا مانیتور زیر دوربین نقش حافظه شما را اجرا می کند. نرخ اجاره در دفاتر اجاره تجهیزات تصویربرداری بین ۷۰ تا ۳۰۰ هزار تومان ثبت شده است . نرخی که ما برای بررسی در نظر میگیریم کف قیمت ۷۰ هزار تومان است.

هزینه آفیش نیروی متخصص

نیاز ضبط هر برنامه در چهاچوب تصویر و قاب نمایشگر استفاده از نیروهای مجرب است.

هزینه آفیش یک تصویربردار بین ۱۵۰ تا ۷۰۰ هزار تومان متغیر است. معمولا تصویربرداران تیزر یا کروماکی بالاترین نرخ قیمت را دارند . داشتن دانش تصویربرداری نورپردازی و صدابرداری در کمتر نیرویی بصورت همزمان نمود پیدا می کند.

اگر هزینه متوسط آفیش را ۴۰۰ هزار تومان در نظر بگیریم . تصویربرداری فوق العاده با توانایی نورپردازی و صدابرداری به استخدام در آورده ایم.

با این اوصاف هزینه ای بالاتر ار ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان بدون در نظر گرقتن ایاب و ذهاب و پذیرایی بر گردن شما خواهد بود که با احتساب این موارد به رقمی در حدود ۲میلیون و نهصدهزار تومان خواهیم رسید.

اما به لطف خدا و با رویکرد حمایت از مشاغل و استارت آپ ها مجموعه استودیویی سربازفیلم با افتخار اقدام به واگذاری یکی از استودیو های خود با تخفیف ویژه ۳۰درصدی نموده است . تولید محتوای مبتنی بر دانش و تخصص در چهار دهه گذشته افتخاریست که با همراهی شما عزیزان نصیب ما شده است.

بدین منظور هزینه اجاره استودیو کروماکی و بلک باکس در این مجموعه با تمام لوازم و امکانات فنی و تخصصی و یک نفر نیروی متخصص تصویربردار تنها ۱٫۸۰۰٫۰۰۰ هزار تومان برای ۴ ساعت خواهد بود .

با ما در تماس باشید

شماره تماس : ۰۹۳۶۱۱۱۱۶۷۶ - ۰۲۱۸۸۸۰۰۷۸۷