اجاره استودیو با دوربین ، نور ، میکروفون و تصویربردار ۱٫۲۰۰٫۰۰۰تومان

سلام . به استودیو تصویربرداری و کروماکی سرباز فیلم خوش آمدید. حضور شما در این صفحه به معنی شناخت فضای استودیویی و تولید محتوا و احتمالا نیاز به اجازه استودیوست .

همه ما برای برندینگ یا مارکتینگ نیاز به تولید محتوا داریم. اتفاقی که ناگزیر به انجامش هستیم و البته به پیشرفت ما ختم میشه . فرقی نمیکنه برند ما سنتی باشه یا دیجیتال باشیم. فرقی نمیکنه محصول فیزیکی داشته باشیم یا صاحب مشاغل دیجیتال . ارايه خدمات انجام بدیم یا هر کار دیگه … ما ناگزیر به تبلیغ یا تولید محتواییم.

با این پیش فرض بی شک برترین محتوا . محتوای تصویریست . تولید محتوای آموزشی . مستند سازی . تولید تیزر تبلیغاتی . عکاسی صنعتی . فیلم صنعتی . ریپورتاژ اگهی . تولید تیزر و فیلم گزارش عملکرد … تمام اینها مستلزم داشتن مهارت فنی . ایده پردازی . نگاه خلاقانه .بهرمندی از عوامل متخصص . دانش هنری و توانایی کارگردانی تلویزیونی است.

همه ما گاهی برای سرشکن کردن هزینه ها متوسل به علم و دانش خودمون میشیم . اما به چه میزان در انجام اون کار تونستیم رضایت متوسط کسب کنیم ؟ یا اگر نیاز به ابزار خاصی داشته هزینه تمام شده اجاره یا خرید ملزومات به چه میزان باعث سرشکن شدن بهای تولید یا تعمیر شده ؟ قیمت اجاره استودیو کروماکی یا قیمت اجاره استودیو تصویربرداری چقدر است ؟

اجازه بدید در رابطه با تولید محتوا دقیق تر مثال بزنیم. فرض کنیم قراره ضبطی انجام بدیم . با هم هزینه های اجاره وسایل مورد نیاز و عوامل رو بررسی میکنیم . این بررسی با رعایت استانداردهای تلویزیونی انجام میشه.

اجاره دوربین و سه پایه

لازمه ضبط تصویری استفاده از دوربین های استاندارد تصویربرداری و انتخاب گزینه مناسب با توجه به محیط ضبط و دانش نسبت به انتخاب نوع لنز است. حدود قیمت اجاره یک دستگاه دوربین کنون مارک ۴ (canon mark iv) همراه با لنز ۲۴-۷۰ کنون برابر با ۳۸۰ هزار تومان است . در این بررسی ما قیمت ۳۰۰ هزار تومان را در نظر میگیریم.

اجاره استودیو

بی شک برای ضبط محتوا با استاندارد قابل قبول نیاز به محیطی اکوستیک همراه با فضایی مناسب برای استفاده از المان های دکوراتیو یا پرده سبز است.  اجاره استودیو کروماکی در تهران با در نظر گرفتن دارا بودن شرایط فوق  ۸۰۰ هزار تومان و اجاره استودیو تصویربرداری بلک باکس نیز ۸۰۰ هزار تومان برابر با یک میلیون و دویست هزار تومان

اجاره ست نور

نورپردازی مناسب یکی از مهم ترین عوامل زیبایی تصاویر بخصوص در مورد ضبط کروماکی (chromakey)است . ۹۰ درصد کار خروجی پرده سبز بسته به نوع نوردهی و کلوین نور استفاده شده است. هزینه اجاره نور بدون در نظر گرفتن قیمت اجاره سه پایه نور شامل ۲ سری کول لایت و ۳ سری نور ۸۰۰ حدود ۱۹۰ هزار تومان است . در این بررسی قیمت را ۱۵۰ هزار تومان در نظر میگیریم.

اجاره رکوردر صدا و میکروفون

صدای بدون نویز که باعث آزار شنونده نشود مستلزم هزینه اجاره برای یک دستگاه زوم رکوردر و یک میکروفون ترجیحا یقه ایست . حدود قیمت اجاره یک دستگاه زوم ۶۰ هزار تومان و میکروفون یقه ای ۴۵ هزار تومان است

در این مقاله ما قیمت فیکس ۸۰ هزار تومان را برای اجاره تجهیزات صدابرداری در نظر میگیریم.

اجاره میز و آیینه گریم

برای داشتن چهره صاف مقابل نور زیاد و لنزهای با دقت بالای هزاره سوم گریم امری ضروریست

از این رو برای محاسبه قیمت میز و آیینه گریم قیمت کف در دفاتر اجاره تجهیزات سینمایی و تلویزیونی را با عدد ۵۰ هزار تومان در نظر میگیریم

اجاره اتو کیو

حفظ کردن مطالب گوناگون به خودی خود کاری زمان بر و خارج از حوصله است . اضافه شدن دوربین و عوامل دیگر هم مزید علت می شوند تا اجرای مناسب برای مجری . بازیگر یا مدرس به کندی پیش برود . اینجاست که اتوکیو یا مانیتور زیر دوربین نقش حافظه شما را اجرا می کند. نرخ اجاره در دفاتر اجاره تجهیزات تصویربرداری بین ۷۰ تا ۳۰۰ هزار تومان ثبت شده است . نرخی که ما برای بررسی در نظر میگیریم کف قیمت ۷۰ هزار تومان است.

هزینه آفیش نیروی متخصص

نیاز ضبط هر برنامه در چهاچوب تصویر و قاب نمایشگر استفاده از نیروهای مجرب است.

هزینه آفیش یک تصویربردار بین ۱۵۰ تا ۷۰۰ هزار تومان متغیر است. معمولا تصویربرداران تیزر یا کروماکی بالاترین نرخ قیمت را دارند . داشتن دانش تصویربرداری نورپردازی و صدابرداری در کمتر نیرویی بصورت همزمان نمود پیدا می کند.

اگر هزینه متوسط آفیش را ۴۰۰ هزار تومان در نظر بگیریم . تصویربرداری فوق العاده با توانایی نورپردازی و صدابرداری به استخدام در آورده ایم.

با این اوصاف هزینه ای بالاتر ار ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان بدون در نظر گرقتن ایاب و ذهاب و پذیرایی بر گردن شما خواهد بود.

اما به لطف خدا و با رویکرد حمایت از مشاغل و استارت آپ ها مجموعه استودیویی سربازفیلم با افتخار اقدام به واگذاری یکی از استودیو های خود با تخفیف ۷۰ درصدی نموده است . تولید محتوای مبتنی بر دانش و تخصص در چهار دهه گذشته افتخاریست که با همراهی شما عزیزان نصیب ما شده است.

بدین منظور هزینه اجاره استودیو کروماکی و بلک باکس در این مجموعه با تمام لوازم و امکانات فنی و تخصصی و یک نفر نیروی متخصص تصویربردار تنها ۱٫۲۰۰٫۰۰۰ هزار تومان برای ۴ ساعت خواهد بود .

با ما در تماس باشید

شماره تماس : ۰۹۳۶۱۱۱۱۶۷۶ - ۰۲۱۸۸۸۰۰۷۸۷