chromakey

منظور از استودیو کروماکی خانگی چیست

استودیو کروماکی خانگی چیست؟ یک اتاق تماما سبز یا آبی را تجسم کنید با دوربین های فیلم برداری و عکاسی و تجهیزات نور و میکروفون ها و غیره و غیره. البته این ها فقط تعداد کمی از تجهیزات مورد نیاز برای یک استودیوی کروماکی است. یک استودیوی کروماکی یا پرده سبز برای ضبط عکس و ویدیو های آموزشی یا صنعتی و موارد اینچنینی که نیاز به حذف و جایگزینی بک گراند وجود دارد، به کار می رود.

بنابراین ما با دو نوع استودیو مواجه هستیم. استودیوهای اجاره ای که معمولا تجهیزات استاندارد و کامل و با کیفیتی دارند و به افرادی که نیاز به ساخت ویدیو یا عکاسی به صورت دوره ای و یا پروژه ای دارند اجاره داده می شود و تضمینی برای یک کار با کیفیت می باشد.

نوع دیگر این استودیو ها، استودیوی کروماکی خانگی یا استودیوی شخصی است. این نوع استودیو را می توانید با تجهیزات کم بسازید. استودیوی خانگی برای کمپانی هایی که مداوما نیاز به ضبط در استودیوی کروماکی دارند مناسب است و یا کسانی که در خانه می توانند فضایی را به این کار اختصاص بدهند و یک استودیو خانگی ساده داشته باشند. از مزیت های استودیو خانگی این است که شما در صرف هزینه و وقت صرفه جویی خواهید کرد. اما برای ساخت استودیو خانگی چه تجهیزاتی مورد نیاز است؟

chromakey studio

تجهیزات مورد نیاز برای یک استودیو کروماکی خانگی

برای ساخت یک استودیو ضبط خانگی یا استودیو کروماکی خانگی نیاز به یک سری ابزار و تجهیزات دارید که در این مطلب با شما به اشتراک می گذاریم، تقریبا می توان گفت این وسایل و ایزار کار های ساده و مبتدی تا حرفه ای را پشتیبانی می کنند.

  1. پرده سبز یا آبی ( تفاوت این دو رنگ را در این مطلب ببینید )
  2. دوربین
  3. نورپردازی
  4. میکروفون و تجهیزات ضبط صدا

در آخر

تجهیزات مورد استفاده برای ساخت یک استودیو کروماکی خانگی ساده را در بالا گفتیم. اما این تجهیزات را می توان ابتدایی ترین لوازم مورد استفاده برای یک استودیو کروماکی خانگی (chroma key) دانست. درست است که این تجهیزات کار شما را راه می اندازد و با داشتن آن ها می توانید یک استودیوی کوچک خانگی داشته باشید اما فراموش نکنید تجهیزات بیشتر و حرفه ای تر شما را به یک پروژه و خروجی کار بی نهایت با کیفیت و حرفه ای سوق می دهد.

راه اندازی یک استودیو کروماکی خانگی امر بسیار تخصصی است و انجام آن بدون داشتن اطلاعات فنی مورد نیاز می تواند شما را از نظر هزینه و زمان متضرر کند. بنابراین بهتر است آن را به افراد متخصص این حوزه بسپارید. استودیو سرباز فیلم جهت مشاوره یا راه اندازی استودیو خانگی آماده همکاری با شماست.