همانطور که در جریان هستید ستاد ملی مبارزه با کرونا، پروتکل‌های بهداشتی ویژه ای برای برگزاری مراسم عزاداری در ایام محرم و صفر به تمامی مکان هایی که قصد برگزاری این مراسم را دارند، از جمله آستان قدس رضوی، ابلاغ کرده است. برای اینکه به دلایل اهمیت سرویس پخش آنلاین مراسم عزاداری محرم پی ببرید، 
بخشی از مفاد این پروتکل
برای هر فرد در فضای باز، ۴ متر مربع فضا اختصاص داده شود.
افراد مسن و بیمار اجازه حضور در مراسم را نخواهند داشت.
استفاده از ماسک برای افراد حاضر الزامیست.
استفاده از طبل و سنچ بدلیل ماندگاری بالای این ویروس روی آنها ممنوع است.
فاصله گذاری اجتماعی در دسته های عزاداری رعایت شود.

دسته عزاداری

پس هر محیط در بهترین شکل از یک چهارم ظرفیت خود استفاده خواهد کرد و به این ترتیب نسبت به سالهای قبل تعداد بسیار کمتری امکان حضور در این مراسم را خواهند داشت. همانطور که در مورد کارهای دیگرمان مثل کلاس های آنلاین و جلسات آنلاین به استفاده بیشتر از اینترنت پرداختیم، در این مورد نیز می‌توانیم از این تکنولوژی بهره ببریم و از سرویس های پخش آنلاین مراسم عزاداری ویژه محرم استفاده کنیم.

بررسی امکان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در محافل سرپوشیده

مبنای پروتکل های بهداشتی، رعایت فاصله گذاری اجتماعی است. امکان رعایت درست این مساله در هیئت های مذهبی تقریباً صفر است. فرض اینکه افراد در این شرایط از ماسک استفاده کنند نیز بسیار کم است زیرا اکثر افراد در شرایط عادی و در فضای باز نیز تحمل آن را ندارند و از هر موقعیتی برای برداشتن آن استفاده می کنند. پس تصور اینکه در فضای مسقف هیئت ها با آن شور و شرایط خاص از ماسک استفاده شود نیز غیر واقع بینانه است.

شرکت در مراسم آنلاین عزاداری ویژه محرم

از زمان شیوع ویروس، همه‌ی ما بسیاری از کارهای خود را از طریق اینترنت انجام داده ایم. در کلاس های و جلسات آنلاین شرکت کرده ایم و به این ترتیب تلاش کردیم که تا حد ممکن جلوی شیوع بیشتر آن را بگیریم. شاید در ابتدا کمی سخت بود اما فهمیدیم که چاره‌ی دیگری نیست و این درست ترین و بهترین راهیست که بوسیله آن می توانیم در عین اینکه به کارهایمان میرسیم، سلامتی خود و دیگران را نیز به خطر نیندازیم.

مراسم محرم برای بسیاری از ایرانیان و شیعیان در همه جای دنیا، مراسم مهمی است و مقید به شرکت در آن هستند. بطوریکه می توان رتبه اول در مورد حضور مردم را به این مراسم داد. اما با توجه به شرایطی که مطرح شد، مجال حضور برای افراد کمی وجود دارد. هم چنین با توجه به پروتکل ابلاغ شده، شیعیان مسن وسالخورده که می توان گفت قشر وسیعی از علاقمندان این مراسم را تشکیل می دهند نیز به دلیل خطرات احتمالی، اجازه حضور را ندارد.
با توجه به نکات و خطراتی که در مورد حضور در این اجتماع ها به سبک و سیاق قبل مطرح شد، بهترین راه حل استفاده از مراسمی است که به شکل پخش زنده یا آنلاین برگزار می شوند.
سازمان های مربوطه نیز تدابیری اندیشیده اند تا مردم بتوانند با استفاده از اینترنت رایگان از مراسم عزاداری آنلاین استفاده کنند.

سرویس استودیو کروماکی سرباز فیلم برای پخش آنلاین مراسم عزاداری ویژه محرم
توصیه می کنیم برای حفظ سلامتی خود و اطرافیانتان موارد مطرح شده را جدی بگیرید و اگر امکان حضور در مراسمی که فضایی با رعایت پروتکل های بهداشتی مطرح شده در اختیارتان بگذارد را نداشتید، از مراسم عزاداری که بصورت پخش زنده یا پخش آنلاین هستند استفاده کنید.
هم چنین عزیزانی که قصد پخش زنده مراسم عزاداری خود بصورت آنلاین را دارند می توانند آن را با خیال راحت از کیفیت و قیمت به مجموعه سرباز فیلم بسپارند. چرا که ما سال هاست در حوزه‌ی فیلمبرداری، فیلمسازی و… به صورت تخصصی تجربه داریم.