ایلاستریتور یکی دیگر از نرم افزار های شرکت ادوبی است که برای طراحان و متخصصان حوزه ی گرافیک و هنر ؛ طراحی شده است. این نرم افزار طراحی فوق العاده امروزه توسط میلیون ها طراح و هنرمند برای طراحی و اجرای انواع دیزاین های خلاقانه مورد استفاده در وب سایت ها و موبایل ها و طراحی های گرافیکی مثل طراحی لوگو، طراحی بنر و بیلبورد ها و یا طراحی بسته بندی محصولات و حتی جلد کتاب و مجلات استفاده می شود.

همه چیز در مورد نرم افزار ادوبی ایلاستریتور

این نرم افزار یکی از نرم افزارهای برداری شرکت ادوبی است و این بدین معناست که شما در این نرم افزار میتوانید طراحیتان را در تمام اسکیل ها و مقیاس های مختلف انجام بدهید، درست برعکس نرم افزار فوتوشاپ که با تصاویر پیکسلی کار میکند و دست شما در تغییر مقیاس خیلی باز نیست. بنابراین شاید بتوان گفت تفاوت این دو نرم افزار محبوب شرکت ادوبی این باشد که شما در ایلاستریتور به هیچ وجه کیفیت و وضوح تصاویر و فایلتان را از دست نمیدهید

مزایای نرم افزار ادوبی ایلاستریتور

– توانایی کار در مقیاس ها و اسکیل های متفاوت بدون از دست دادن وضوح و کیفیت

– خطوط  پیکسلی و به اصطلاح نقطه ای نیستند

– سایز فایل ها کم تر می شود

– توانایی پرینت گرفتن کار در ابعاد بزرگ مثل بیلبوردها

– توانایی انجام طراحی های هنری و خلاقانه مثل تایپوگرافی و نقاشی دیجیتالی

معمولاً در چه مواردی از نرم افزار ایلاستریتور استفاده می شود

– طراحی لوگو

– طراحی آیکون

– طراحی و نقاشی دیجیتال

– اینفو گرافیک

– طراحی کارت ویزیت ، کاتالوگ و بروشور

– بسته بندی محصولات

– طراحی وکتر برای موشن گرافی و …

در آخر

این ها مثال های کمی از قابلیت فوق العاده ی این نرم افزار محبوب است. فراموش نکنید که اگر تا به حال با نرم افزار فوتوشاپ (photoshop) کار کرده باشید و یا در آن ماهر باشید بدون شک کار با ایلاستریتور هم برای شما آسان تر خواهد بود.