پرده سبز (کروماکی)Offline  و Real time

کروماکی یک تکنیک کاربردی است که در فیلم، ویدیو و عکاسی برای جایگزینی بخشی از تصویر با یک تصویر جدید استفاده می شود. این تکنیک معمولا با جایگزینی یک پس زمینه رنگی با تنظیمات مختلف استفاده می شود. کروماکی را می توان در تدوین آفلاین (تدوین بعد از ضبط ) و یا همزمان با تصویربرداری بصورت زنده یا همان Real time انجام داد.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و تجهیزات نوین تصویربرداری می توان با حذف پرده سبز و جایگذاری تصویر دلخواه بصورت لایو فرآیند ضبط برنامه را انجام داد. یعنی همزمان با تصویربرداری کروماکی خروجی ویدیو و فیلم و یا تصویر آن را هم با بالاترین کیفیت (FULL HD ) تهیه و مورد استفاده داد. این ویژگی در صرفه جویی وقت و هزینه تدوین فیلم یا ویدیوی شما بسیار موثر بوده و یک فرایند مثبت در جهت نیل به اهداف مشتری می باشد.

مثلا شما می توانید با انتخاب استودیو مجازی دلخواه خود و قرار گرفتن در آن محیط همزمان با تصویربرداری، خود را در لوکیشن مورد نظرتان رویت و از برنامه ای که قرار است برایتان تولید گردد مطلع شوید که به این کار اصطلاحا (Real time) گفته می شود و فایل ضبط شده یا همان خروجی کارتان را بصورت آماده در اتمام ضبط تحویل گرفته و مورد استفاده قرار دهید.

به این روش رندرینگ آنلاین Rendering online  گفته می شود. بهتر است بدانید این کار در اجرای بهتر شما تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت و یا در مثالی دیگر در زمان برگزاری کلاس آنلاین می توانید در استودیو مجازی خود قرار گرفته و شاگردان و بینندگانتان، شما را بصورت زنده در استودیو مجازی مشاهده نمایند.

جهت استعلام قیمت پکیج های همایش و تدوین و برگزاری کلاس های آنلاین کلیک کنید.