ضرورت بهره مندی از مهارت های ارتباطی در کیفیت روابط بین فردی، کاری، تحصیلی و … بر کسی پوشیده نیست و اهمیت برخورداری از درک درست و عمیق فرآیند ارتباطات برای موفقیت در جنبه های مختلف زندگی، انکار ناپذیر است.

مهارت ارتباطی را می توان توانایی فرد در انتقال اطلاعات به صورت موثر و کارآمد تعریف کرد. بهره مندی از این مهارت نه تنها می تواند باعث بهبود ارتباطات بین فردی شود، بلکه می توانیم آن را در بحث بهبود ارتباط با مشتریان  نیز بکار بگیریم و سود حاصل از کسب و کار یا تجارت را تا چندین برابر افزایش دهیم. اما چطور با مشتریانمان ارتباط موثرتری برقرار کنیم؟ در ادامه مقاله قصد داریم به این موضوع بپردازیم.

الهام گرفتن از مهارت های ارتباطی در مبحث تولید محتوا

مهارت های ارتباطی به دو دسته‌ی مهارت های انتقال پیام (کلامی و غیر کلامی) و مهارت های دریافت پیام تقسیم می شوند. تقویت مهارت های ارتباطی در شکل گیری دوستی های پایدار، فرصت های شغلی بیشتر، ارتقاء شغلی و پیشرفت در زمینه های مختلف نقش بسزایی دارد.

اولین مرحله در ارتباط گرفتن با دیگران سعی در شناخت و فهم آن ها از طریق درست شنیدن و یا همان مهارت دریافت پیام است و پس از آن تولید اطلاعات بر اساس شناختی که از مخاطبمان پیدا کرده ایم و انتخاب بهترین راه برای رساندن مفهوم مورد نظرمان به نحوی که احتمال سوء تفاهم در حداقل میزان ممکن باشد، است.

تحقیقات نشان می دهند که کلمات حداکثر توان انتقال ۱۰% از مفهوم مورد نظر ما را دارند؛ ۹۰% دیگر مفهوم به کمک لحن بیان و زبان بدن منتقل می شود. همه ی ما تجربه ی این را داریم که منظوری که در تکست ارسالی‌مان داشته‌ایم، اشتباه برداشت شده باشد و یا اینکه خودمان برداشت غلطی از متنی که برایمان ارسال شده داشتیم؛ و به همین دلیل است که اغلب سعی می کنیم در مورد مسائل مهم به شکل حضوری و یا نهایتاً تلفنی صحبت کنیم.

محتوای بی کیفیت چه مشکلی برای کسب و کار ما ایجاد می کند؟

سوء تفاهم در روابط بین فردی با یک گفتگو قابل حل است اما اگر مشتریان در مورد محصول یا خدمت ما دچار سوء تفاهم شوند مطلب به سادگی قابل رفع نیست و می تواند ضررهای مالی سنگینی برایمان به همراه داشته باشد. ساده ترین شکل آن این است که یک مشتری بالقوه درک درستی از سرویس ما پیدا نکند اما چون رقیب ما پیامش را به درستی رسانده و مشتری پیام آن ها را درک کرده، به مشتری بالفعل رقیبمان تبدیل شود.

سالهاست که صاحبان کسب و کار از بازاریابی محتوایی برای جذب مشتریان استفاده می کنند. بازاریابی محتوایی به کسب و کارها کمک می کند تا با مشتریان ارتباط برقرار کرده و پیام های مورد نظرشان را به آن ها انتقال دهند. هویت و ارزشی برای برند خود بسازند و با ایجاد حس وفاداری در مشتریان، آن ها را به انجام عملی که خواهانش هستند راضی کنند. امروزه کسب و کارها بازاریابی محتوایی را در بسترهای ارتباط جمعی که با پیشرفت تکنولوژی حاصل شده، به خدمت می گیرند تا رسانه‌های اختصاصی خود را شکل دهند.

مهارت ارتباطی

تولید محتوا از گذشته تا الان

می گویند برای اولین بار در سال ۱۸۹۵ فردی به نام “جان دیر” مجله ای مختص مشتریانش جهت کمک به مشکلات کشاورزان و تشویق شان به استفاده از آخرین فناوری های روز، از بازاریابی محتوایی برای کسب و کار خود استفاده کرد.

  • امروزه پیشرفت های فناورانه دسترسی به داده ها و برقراری ارتباط با کاربر نهایی را بسیار آسان تر کرده است و طبیعتاً موسسات بیشماری با تولید محتوا قصد جلب نظر مخاطبین را دارند. در میان حجم انبوه محتواهای تولید شده، قطعاً محتوایی که در کمترین زمان ممکن بیشترین مفهوم را به ساده ترین شکل منتقل کند جذابیت بیشتری خواهد داشت.
  • از طرفی محققین بازاریابی خرید را عملی احساسی میدانند به این معنی که هر چقدر مشتری قبل از خرید در مورد محصول مورد نظرش تحقیق کند، انواع محصول و انواع عرضه کنندگان آن را با پارامترهای عقلانی مقایسه کند، اما در نهایت با احساسش تصمیم به خرید خواهد گرفت. بنابراین زمانی که به هر شکل در حال معرفی شرکت یا محصولتان هستید باید بتوانید احساسات مخاطبتان را درگیر کنید تا احتمال اینکه از شما خرید کند را افزایش دهید.

چه نوع محتوایی موثرتر است؟

در ساده ترین سطح ارتباط که ارتباط کلامی میان دو نفر است، این لحن بیان (صدا) و زبان بدن (تصویر) است که می تواند کامل کننده ی مفهومی که قرار است منتقل شود باشد. اما اگر این موضوع را در سطح گسترده تری مثل ارتباط یک موسسه با مشتریانش در نظر بگیریم چه؟ موسسات چگونه می توانند با مشتریان خود ارتباط بگیرند؟

می دانیم که محتواها به صورت متنی، صوتی و تصویری قابل تولید و انتقال هستند. در بالا اشاره شد که اگر برای انتقال پیام فقط از کلمات استفاده کنیم، کمترین اثرگذاری و کمترین توان در انتقال پیام را خواهیم داشت؛ بعلاوه سرعت زندگی اغلب افراد به گونه ای شده که کمتر کسی برای خواندن وقت میگذارد. محتوای صوتی می تواند بسیار اثرگذار باشد اما طبق آمارهای موجود، هنوز درصد قابل توجهی از جامعه را درگیر خود نکرده است. اما محتواهای تصویری، علی الخصوص محتوای ویدئویی به خوبی قابلیت برآورده کردن نیازهای تولید محتوایی امروزه را دارد. به این معنی که می تواند در مدتی کوتاه با استفاده از جلوه های صوتی و بصری در عین انتقال پیام، احساسات مخاطب را نیز در گیر کند.

اهمیت محتوای ویدئویی

چرا محتوای ویدئویی محتوای موثرتری است؟

فیلم‌ها ترکیبی از تصاویر، حرکت و صداها هستند، به شما این امکان را می‌دهند که ارتباطات عمیق‌تر و معنادارتری با مخاطب خود برقرار کنید و در واقع بیشتر از محتوای متنی آن ها را درگیر خودشان میکند. برای امتحان این موضوع، به پستی از یک وبلاگ نگاه ‌کنید. متوجه می شوید که با علائم عاطفی که در یک محتوای ویدئویی وجود دارد روبرو نخواهید شد. از صدا گرفته تا جلوه‌های صوتی و تصویری مورد استفاده، همه می‌تواند تأثیر مثبتی بر مخاطب بگذارد که محتوای شما را برایش متمایز و به یاد ماندنی می کند.

به این نکته توجه کنید که الزاماً افراد در همان زمانی که ویدئویی از صحبت های شما یا محتوای تبلیغاتی از کسب و کار شما دیده اند اقدام به خرید نخواهند کرد؛ اما اثر گذاری این محتوا باعث می شود که در یاد آن ها باقی بمانید و این در خاطر ماندن است که احتمال تعریف کردن از شما در جمعی و یا اقدام به خرید در مواجهه های بعدی که با شما دارند را بیشتر می کند.

برای چه کسب و کاری محتوای ویدئویی تولید کنیم؟

تفاوتی نمی کند که شما در بازار B2B مشغول به کار هستید و یا در بازار B2C، اگر به کمک محتوای ویدئویی غنی بتوانید احساسات مخاطب خود را درگیر کنید، برای کسب و کار شما عالی خواهد بود. امروزه بازار تولید ویدئوهای آموزشی، ویدئوهای تبلیغاتی، ویدئوهای سخنرانی، ویدئوهای علمی و… بسیار داغ شده است. زیرا طبق آمار درصد بالایی از افراد وقتی قصد خرید کالا، آموزش دیدن در حوزه ای و … را دارند بلافاصله پس از سرچ در گوگل، به محتواهای ویدئویی لیست شده نیز سر خواهند زد. همین موضوع باعث شده یوتیوب علیرغم قدمت کمتری که از یاهو و بینگ دارد از آن ها پیشی گرفته، بعد از گوگل دومین موتور جستجوی مورد استفاده باشد.

سخن آخر

استودیو سرباز فیلم از سال ۱۳۶۰ فعالیت خود را در زمینه ساخت فیلم سینمایی، سریال، تله تئاتر، مستند و تیزر آغاز نموده و در حال حاضر نیز آماده همکاری با کسب و کارهای است که برای راه اندازی یا بهبود شرایط خود به اجاره استودیو و یا تولید محتوای صوتی و تصویری ( اعم از تبلیغاتی، آموزشی، علمی، سخنرانی، کلاس آنلاین و وبینار) نیاز دارند.