استودیو تصویربرداری و کروماکی سرباز فیلم برگزار کننده کلاس آنلاین و وبینار در محیط استودیویی

 وبینار چیست

وبینار، چنان که از عنوانش مشخص است ترکیبی از دو کلمه وب و سمینار است .  این جلسه تحت وب بوسیله یک فرد ، شرکت یا سازمان به کمک یک نرم افزار یا سرویس ارائه دهنده خدمات تحت وب و با مشارکت گروه مخاطبان برگزار می گردد.

وبینار webinar در واقع سمیناری است که از طریق وب برگزار می‌شود.وبینار مخفف اصطلاح Web-based seminar است که به معنی یک ارائه، سخنرانی، کارگاه یا سمینار مبتنی بر وب است. وبینارها به صورت مجازی از طریق نرم‌افزارهای ویدیوکنفرانس اجرا می‌شوند، بنابراین یکی از روش‌های فوق‌العاده جذاب و پویا برای انتقال اطلاعات به مخاطبانی هستند که از لحاظ جغرافیایی در مناطق مختلف پراکنده هستند. علاوه بر آن با وجود ویروس کرونا مطمئن ترین راه برای ادامه جلسات ، کلاس ها و سمینارها استفاده از کلاس آنلاین ، وبینار یا سمینار آنلاین و بستر جلسه مجازی است.

ویژگی های وبینار

  • کنفرانس چند جهته
  • حضور استاد یا مدیر سمینار یا کنفرانس در استودیو مجهز سرباز فیلم
  • امکان بارگیری و تماشای ارائه‌ها و فیلم‌ها
  • طراحی فضای استودیو مجازی مختص به شما با خروجی همزمان
  • گفتگوی متنی
  • صفحه دیجیتال ۷۰۰ اینچی در استودیو مجازی
  • امکان نظرسنجی‌
  • اشتراک‌گذاری از طریق دسکتاپ به عنوان یک ارائه دهنده
  • ضبط برنامه برای تماشای مجدد
  • امنیت بالا جهت جلوگیری از درز اطلاعات برای مجمع ها و جلسات

تعامل کامل با شرکت کننده

از دیگر قابلیت‌های کلیدی وبینار، می‌توان به تعاملی بودن آن اشاره کرد، به این معنا که کاربران شما نیز می‌توانند به راحتی با شما ارتباط برقرار کنند. این ابزار امکان ارائه و دریافت اطلاعات و تبادل نظر درباره آن را برای شرکت‌کنندگان فراهم می‌کنند و شامل ارتباطات دو طرفه بر پایه نوشتار، صدا، تصویر و اسلاید هستند که بحث و تبادل نظر پیرامون محتوای وبینار را به‌صورت همزمان برای ارائه‌‌دهنده و شرکت‌کننده امکان‌پذیر می‌کنند. همچنین امکان اشتراک دسکتاپ و ارائه فایل‌های پاورپوینت، ورد، پی دی اف، فیلم و عکس نیز در اختیار افراد حاضر در رویداد آنلاین قرار گرفته است.

اشتراک گذاری منابع

قابلیت به اشتراک گذاشتن محتوای ارائه شده در وبینار از دیگر ویژگی‌ها و مزایای بسیار مهم این بستر است. نبود امکان اشتراک‌گذاری محتوای سمینار که افراد همواره با آن روبرو بوده‌اند در این بستر حل شده است و شما می‌توانید تمامی منابع خود ازجمله فایل، فیلم و … را با کاربران به اشتراک بگذارید.

دسترسی شما به تمامی منابع در زمان برگزاری رویداد، کیفیت ارائه را افزایش می‌دهد و شما می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان ممکن بهترین پاسخ را به کاربران خود ارائه دهید و در نهایت سمینار کاملی داشته باشید.

بدون محدودیت مکانی

برگزار کننده وبینار بدون در نظر گرفتن محدوده مکانی و شرایط کلاس حضوری می تواند مطالب خود را با بالاترین کیفیت ارائه دهد.

بدون محدودیت زمانی

وبینار شما در هر زمان (موقعیت زمانی) قابلیت ارائه را داشته و مخاطبین شما بدون هیچ محدودیتی به مطالب شما دسترسی دارند.

عدم محدودیت در تعداد

یکی از نگرانی های ارائه دهندگان سمینارها محدودیت تعدادشرکت کنندگان در رویداد حضوری است . این مسئله در وبینار وجود نداشته و یکی از نکات مهم آن است.

هزینه بسیار پایین تر

وبینارها (webinar) هزینه های مربوط به سمینارهای حضوری را به شدت کاهش داده و رضایت مخاطبین آن را به همراه خواهد داشت.